Dvoreček je především klub rodičů a předškolkových a předškolních dětí z Mikroregionu Černilovsko. Zveme ale i ostatní, kteří mají chuť se společně pravidelně setkávat a něco spolu podnikat. Zahajujeme již šestnáctý dvorečkový rok (2021/2022).


Z těch předchozích let už máme spoustu zážitků!  Dvorečkový program byl opět velmi bohatý na krásné akce a vypečené nápady: Drakiáda, Podzimní a Jarní bazárek, Průvod světýlek, Karneval, Vánoční a Velikonoční Jarmark a k tomu přednášky pro maminky a vyrábění, zpívání a cvičení. Děti s maminkami vytvořily bezpočet krásných výtvarných děl, které krášlí jejich příbytky či černilovské zahrady.


Úžasné je také využívání „vlastních zdrojů“. Je mezi námi mnoho šikovných maminek, které znají a umí tolik věcí! Třeba malovat, hrát na klavír, cvičit, zahrát pěkné divadlo, dělat keramiku, vyrábět šperky, účtovat, šít, …. Předáváme si zkušenosti a dobré tipy, vzájemně se inspirujeme, uklidňujeme a podporujeme. Ani tatínci nezůstali stranou a vyrazili s dětmi na vícedenní výpravu "Apalucha". Klidně se dá říct, že díky Dvorečku je náš život rozhodně barevnější!


V první třídě ve školce byla na začátku školního roku zpozorována menší hladina dětského pláče při opouštění rodičů. Děti totiž nevstupovaly mezi „cizí“, ale objevily zde své kamarády, které už znaly z Dvorečku. Ale maminkám a tatínkům předávání dětí ve školce a ve škole teď trvá déle, protože se mnohdy zapovídají s jinými rodiči, které poznali třeba také díky Dvorečku.


Někteří tatínci a starší bráchové spolu začali hrát každou středu večer v černilovské sokolovně floorbal. A mamky společně s tatínky hrají každý čtvrtek na hřišti volejbal, který je moc baví a nás taky, protože máme volnou zábavu, můžeme se výjímečně pořádně umazat a ještě na závěr dostaneme nanuky :-) Takže nás to všechny baví.


Těšíme se na další věci, co spolu zažijeme, na vyrábění, zpívání, cvičeníčko, výlety, přednášky, hosty… a uvidíme, co dalšího zajímavého následující rok přinese.


Přijďte se podívat, Dvoreček je otevřený všem zájemcům každé úterý dopoledne od 9 do 11 hodin v Kulturním a spolkovém domě v Černilově. 

Těšíme se na vás!

Mateřské centrum Dvoreček je součástí občanského sdružení ULITA , jež vzniklo spojením nezávislých skupin, jejichž zájmy a cíle se v místě jejich působiště, obci Černilov, shodují nebo jsou velmi blízké.aktualizováno: 1. 3. 2021 11:34, OI Admin